TÜRKÇE    ENGLISH
   

 
ÜRÜNLERİMİZ O2PAK
  MAYIN TEMİZLEME TEÇHİZATI
  ARAMA VE YER BELİRLEME EKİPMANLARI
  O2PAK

O2PAK; Silahlı Kuvvetlere çatışma esnasındaki yaralanmalarda anında oksijen sağlayarak, ölümcül yaralanmalarda hayatta kalma ve iyileşme şansını arttırır.


O2PAK; her askerin arka çantasında taşıyabileceği şekilde kompakt, hafif, elle taşınabilir (23 cm. uzunluk ve 1,3 kg. ağırlık) bir ünitedir ve saniyeler içerisinde aktive olarak 20-25 dakika süreyle 4-8 LPM akış hızında %99 saf oksijen verir. O2PAK en zor şartlarda çok süratli bir şekilde kullanılabilen tek kullanımlık oksijen kaynağıdır.


O2PAK; arazi şartlarında, tehlikeli ve ulaşılamayan ortamlarda ve çok yüksek rakımlarda (12.000 m.) kullanılabilecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Emniyet ve etkinliğinin kanıtlanması için, tıbbi, balistik, patlama ve yangın testlerini de içermek üzere çok çeşitli operasyonel testlere tabi tutularak yoğun bir ilmi araştırma ve geliştirme süreci sonunda ortaya çıkarılmıştır. O2PAK FDA (Federal Drug Administration – ABD İlaç Yönetimi İdaresi) tarafından onaylanmıştır.O2PAK; özellikle normal olmayan koşullarda ve uzak ortamlarda operasyon yapan ve ciddi yaralanma riski yüksek olan Özel Kuvvetler Birlikleri, öncü kara birlikleri, hava indirme birlikleri, deniz piyadeleri, mayın/patlayıcı temizleme uzmanları, barış gücü birlikleri, Özel Operasyon Timleri, arama-kurtarma timleri ve afet yardım organizasyonları gibi kuruluşlar için uygundur.


O2PAK; basınçlı değildir, dolum veya karıştırma gerektirmez, bakım ihtiyacı yoktur ve 4 yıl gibi çok uzun bir raf ömrü vardır. Oksijen üretmek için katı haldeki kimyasal oksijen kullanılır ve böylelikle düşman ateşi veya tehlikeli durumlarda (mayın/bomba infilakı) patlama riski ortadan kaldırılmıştır. Elektrik ihtiyacı yoktur, batarya bağlantısı veya şarj gerektirmez ve uzun süre zor şartlarda depolanarak ihtiyaç anında derhal kullanılabilir.O2PAK; ayni zamanda mayın korumalı araçlar, piyade muharebe araçları, zırhlı personel taşıyıcıları, tanklar, NBC korumalı araçlar, yangın söndürme araçları, helikopterler ve deniz vasıtaları gibi çok çeşitli askeri araçların içinde kullanmaya hazır olarak bulundurulabilir.